Toronydaru bérlés

Toronydaru bérlés, önépítő, építési és mobil toronydaru kölcsönzés

Toronydaruk bérlésére népszerűek az olyan építkezéseken, ahol folyamatos daruzásra van szükség, egy jól behatárolható hatáskörben, és már az autódaruk adottságai sem nyújtanak kielégítő segítséget (magasság, teherbírás, emelési szög, bérleti költség és rendelkezésre állás szempontjából).

toronydaru bérlés és kölcsönzés

Toronydaruk bérlésére jellemző a hosszútávú bérlés, így több hetes, hónapos, nem ritkán, akár éves időszakokra kölcsönzik a feladattól függően.

1, NTZ Kft. Telephely: Sopron (Győr-Moson-Sopron megye)

Bérlés / Eladás

Liebherr alulforgó toronydaruk bérlése

Az NTZ Kft. 15 éve foglalkozik Liebherr alulforgó toronydaruk bérbeadásával. Eszközparkunkat folyamatosan bővítjük, modernizáljuk. Toronydaru vásárláshoz szívesen adunk tanácsot, igény esetén választhat eszközparkunkból, illetve beszerezzük Önnek a megfelelő toronydarut külföldi partnereinktől. Továbbá vállaljuk ügyfeleink daruinak szerelését, szállítását

Liebherr alulforgós toronydaru

Telefonszám: 06-30-689-1330

Email: info@ntzbau.com

  Szolgáltatási terület: Elsősorban Dunántúl és Budapest, egyeztetést követően további területeken is.

Árak / Info: Toronydaru bérlés

Alapadatok: gémhossz 25-45 méter, horogmagasság 11-35 méter.

 

2, Daru Unió Plusz Kft. Telephelyek: Dabrony (Veszprém), Vértesszőlős (Komárom-Esztergom)

Bérlés

Spierings önjáró mobil toronydaruk, és TEREX toronydaru bérlése

A Daru Unió Plusz Kft. jelen van a nagyberuházások jelentős részénél éppúgy, mint számos családi- és társasház építésénél, komplex magasépítési munkáknál, csarnoképítéseknél nemcsak Nyugat-Magyarországon, hanem igény szerint az ország teljes területén is.

TEREX toronydaru és Spierings önjáró toronydaru bérlés (3)

Telefonszám: 06-70-318-3406

darurendeles@daruunio.hu

További információk:

  Szolgáltatási terület: Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém megye, valamint hosszútávú megrendelés esetén országosan is.

Alapadatok: A Spierings önjáró toronydarukkal (AT3, AT4, AT5) típustól függően, max. emelési távolság tekintetében 30-60 métert, és max. 5-10 tonna teherbírást tudunk biztosítani. A TEREX CTT 91-5 TS12 toronydarunkkal, a max. emelési táv tekintetében 45 méter; max. emelési magasság 40 méter; és max. teherbírásként 5 tonnát tudnak emelni.

 

Dinamikusan növekszik az önszerelő, vagy önépítő toronydaruk bérlésének piaca, hiszen könnyen szállítható pótkocsiként, valamint a felállítási helyen függőlegesen képes önmagát felépíteni. Társasházak, csarnokok, lakóparkok, 4-5 emeletes ingatlanok építésénél is az egyik legjobb megoldásnak számítanak.

A több emeletes panel lakások, nagyobb ipari létesítmények, nagy területű tömbök és infrastrukturális projektek esetén a klasszikus építési toronydaruk bérlése a legnépszerűbb. Ezek viszont nem önépítőek ezért tovább tart a felépítésük és az üzemeltetési díjuk is magasabb cserébe a teljesítményükért.

A toronydaru bérlése különböző építményekhez

Az építőipar gazdasági helyzete mindig hatással bírt a toronydaru bérleti piacára. Az építőiparral szorosan nem összekapcsolható területen dolgozó daruk kisebb kölcsönhatásban állhatnak az építőipar aktuális helyzetével, ilyenek például a szerelési munkákhoz, szállítmányozáshoz használt rakodó és anyagmozgató daruk.

A  toronydaruk, és a nagyobb emelésre alkalmas mobildarukkal az építőipar szorosabb kapcsolatban áll, ezért bérlésük jobban függ az aktuális beruházási és építési trendektől, valamint az építőanyagok árváltozásától, és az építési szezontól is.

2022 egészében az előző évhez képest az építőipari termelés volumene valamivel nőtt, viszont az új szerződéskötések csökkentek.

“Az építőipari termelés összességében 3,0 %-kal bővült, ezen belül az épületek építésének volumene 6,3%-kal nőtt, az egyéb építményeké 1,4%-kal csökkent. 2022-ben 3,1%-kal kisebb volumenű új szerződést kötöttek, ezen belül az épületek építésére kötöttek volumene 10,3%-kal magasabb, az egyéb építményekre kötötteké 17,3%-kal alacsonyabb volt.” – a KSH adatai szerint.

A toronydaru bérlés piaca olyan értelemben függ az építményfajtáktól, hogy minél nagyobb az építési munka, annál hosszabb időre, és sok esetben annál több darut lehet kiszervezni az épülethez. Kisebb lakások kisebb időre és kevesebb daru kölcsönzést eredményeznek, míg a nagyobb épületek több darut és hosszabb távú megbízásokat.

Az alábbi építményfajták esetében van szükség toronydaru használatára jellemzően:

  • Egylakásos épületek
  • Két és annál több lakásos épületek
  • Közösségi lakóépületek
  • Szállodák és szálló jellegű épületek
  • Hivatali épületek
  • Nagy- és kiskereskedelmi épületek
  • Közlekedési és hírközlési épületek
  • Ipari épületek és raktárak
  • Szórakoztató, közművelődési, oktatási és egészségügyi célú épületek

Népszerű toronydaru konstrukciók

Mobil toronydaru

Liebherr mobil toronydaru

Önépítő, önszerelő toronydaru

Potain önszerelő, önépítő toronydaru

Lapos tetős toronydaru

Liebherr lapos tetős toronydaru

Kalapácsfejű toronydaru

Liebherr kalapácsfejű toronydaru

Billenőgémes toronydaru

Liebherr billenőgémes toronydaru

Toronydaru bérlés ára

A toronydaru bérlés ára sok esetben hetes-hónapos időszakok szerint kerül meghatározásra, amely a havonta fél millió forinttól egészen a több millió forintig is terjedhet, így átlagosan 15.000 Ft / órától már elérhetőek. Az árat változtathatja a daru teljesítménye, kiszállítási, beüzemelési díja, bérleti időszaka, és az hogy kezelővel, vagy kezelő nélkül rendeljük-e meg.

Honnan bérelhet toronydarukat?

  • Toronydarukat külföldi márkákat forgalmazó hazai képviseletektől bérelhet, amennyiben profi gépekre és nagyobb választékra van szüksége hosszútávon is.
  • Nagyobb kezelői és bérleti tapasztalat esetén alacsonyabb költségvetés mellett hazai építőipari,  kivitelező cégek és vállalkozások az építési projektekben nem használt gépeit is bérelheti időszakosan.
  • Munkagép bérléssel foglalkozó cégek gépparkjaiban található toronydarukat is lehet bérelni. Itt a toronydaru kínálat lehet korlátozottabb, viszont ezen típusok alkalmazására van a legnagyobb igény a gyakorlatban.
  • Toronydarus cégek, akik erre a területre specializálódtak.

Kattintson rá a térképen adott pontra és megjeleníti az elérhetőségeket (amennyiben hirdető kerül fel az oldalra), és listázza a találatokat a kis fehér ablak ikonra kattintva a felső sávban.

  • NTZ Kft.: Budapest, és Dunántúl: Veszprém, Zalaegerszeg, Nagykanizsa, Dunaújváros, Mosonmagyaróvár, Szekszárd, Pápa, Ajka, Esztergom, Siófok, Pécs, Győr, Székesfehérvár, Szombathely, Tatabánya, Sopron, Kaposvár.
  • Daru Unió Plusz Kft.: Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Veszprém megye + hosszútávú megrendelés esetén országosan is.
  • Szolgáltatók további területei:  Eger, Szolnok,  Kecskemét, Békéscsaba, Miskolc, Szeged, Nyíregyháza, Szekszárd, Debrecen.

Gyakori kérdések a toronydaru bérlésről

Milyen tényezők befolyásolják a toronydaru bérleti díját?

A toronydaru bérleti díját számos tényező befolyásolja, többek között:

  • A daru típusa és kapacitása: Az önjáró, önépítő, alulforgó, felülforgó, billenőgémes, és kalapácsfejű daruk bérleti díja eltérő. A nagyobb teherbírású és emelési magasságú daruk általában drágábbak.
  • A bérleti időszak hossza: A bérleti díjak általában napidíj, hetidíj, vagy havidíj alapon kerülnek meghatározásra. Hosszabb távú bérlet esetén kedvezmények érhetők el.
  • Szállítási és szerelési költségek: A toronydaru helyszínre szállítása, összeszerelése és szétszerelése jelentős költségekkel járhat, amelyek általában a bérlőt terhelik. Ezek a költségek függnek a daru típusától, méretétől, a helyszín megközelíthetőségétől, és a szükséges engedélyektől.
  • Kezelő személyzet: A bérleti díj tartalmazhatja a szakképzett darukezelő költségét is, vagy a bérlőnek kell biztosítania a kezelőszemélyzetet.
  • Biztosítás: A bérelt darura általában biztosítást kell kötni, amelynek költsége a bérleti díjban, vagy külön tételként jelenhet meg.
  • Egyéb szolgáltatások: Egyes bérbeadók kiegészítő szolgáltatásokat is nyújthatnak, például helyszíni felmérést, műszaki tanácsadást, karbantartást, amelyek befolyásolhatják a bérleti díjat.
Mi a különbség az alulforgó és a felülforgó toronydaru között?

A fő különbség a forgó mechanizmus elhelyezkedésében van. Az alulforgó toronydaruknál a forgózsámoly a torony alján található, így a teljes torony (a gémmel együtt) forog. Ezeket általában kisebb építkezéseken, alacsonyabb épületeknél használják, könnyebben telepíthetők és szállíthatók. A felülforgó toronydaruknál a forgózsámoly a torony tetején helyezkedik el, így csak a gém és a gépház forog. Ezeket nagyobb építkezéseken, magasabb épületeknél alkalmazzák, nagyobb teherbírással és emelési magassággal rendelkeznek.

Mi az az önépítő (önszerelő) toronydaru, és mikor érdemes ilyet bérelni?

Az önépítő (vagy önszerelő) toronydaruk olyan speciális daruk, amelyek saját magukat képesek felállítani, külön daru segítsége nélkül. Ez jelentősen leegyszerűsíti és felgyorsítja a telepítést. Általában kisebb teherbírásúak és emelési magasságúak, mint a hagyományos toronydaruk. Akkor érdemes ilyet bérelni, ha:

  • A helyszín szűkös, nehezen megközelíthető.
  • A telepítésre és bontásra kevés idő áll rendelkezésre.
  • Kisebb (pl. 4-5 emeletes) épületek, csarnokok építéséhez, felújításához keresünk megoldást.
  • Fontos a gyors, rugalmas telepíthetőség.
Milyen engedélyek szükségesek a toronydaru üzemeltetéséhez?

A toronydaru üzemeltetéséhez több engedélyre is szükség lehet, amelyek beszerzése általában a bérlő feladata (de a bérbeadó segíthet ebben):

  • Építési engedély: Ha a toronydaru felállítása az építési tevékenység része, akkor az építési engedélynek erre is ki kell terjednie.
  • Területfoglalási engedély: Ha a toronydaru közterületet (pl. járdát, úttestet) foglal el, akkor területfoglalási engedélyt kell kérni az önkormányzattól.
  • Emelőgép üzemeltetési engedély: A toronydarura, mint emelőgépre, üzemeltetési engedélyt kell kérni a munkavédelmi hatóságtól. Ehhez szükséges a daru műszaki dokumentációja, a kezelő szakképesítése, és a daru időszakos felülvizsgálata.
  • Egyéb engedélyek: Speciális esetekben (pl. műemléki környezet, repülőtér közelében) további engedélyekre is szükség lehet.
Ki felel a bérelt toronydaru karbantartásáért?

A felelősség a bérleti szerződésben kerül rögzítésre. Általában a bérbeadó felel a rendszeres karbantartásért, az időszakos felülvizsgálatokért, és a daru műszaki állapotának fenntartásáért. A bérlő felelőssége a napi ellenőrzések elvégzése, a daru rendeltetésszerű használata, és a kisebb, használatból eredő hibák (pl. izzócsere) javítása. Fontos, hogy a bérleti szerződés egyértelműen szabályozza a karbantartással kapcsolatos felelősségi köröket.

Milyen biztosítás szükséges a bérelt toronydaruhoz?

A bérelt toronydaruhoz általában kétféle biztosítás szükséges:

  • Felelősségbiztosítás: Ez fedezi azokat a károkat, amelyeket a daru üzemeltetése során harmadik személynek okoznak (pl. anyagi kár, személyi sérülés). A felelősségbiztosítást általában a bérbeadó köti, de a bérlőnek is érdemes saját felelősségbiztosítással rendelkeznie.
  • Casco biztosítás (vagyonbiztosítás): Ez fedezi a daruban keletkezett károkat (pl. elemi kár, lopás, rongálás). A casco biztosítást általában a bérbeadó köti, de a szerződésben rögzíteni kell az önrészt, és azt, hogy ki viseli a kár esetén.

Fontos, hogy a biztosítási feltételeket a bérleti szerződés megkötése előtt alaposan át kell tanulmányozni.

Milyen szempontokat kell figyelembe venni a toronydaru helyszínének kiválasztásakor?

A toronydaru helyszínének kiválasztása kulcsfontosságú a biztonságos és hatékony üzemeltetés szempontjából. A következő szempontokat kell figyelembe venni:

  • Talaj teherbírása: A talajnak el kell bírnia a daru súlyát és a terhelést. Szükség esetén talajmechanikai vizsgálatot kell végezni.
  • Megközelíthetőség: A daru szállításához és összeszereléséhez elegendő helynek kell lennie.
  • Akadálymentesség: A daru forgási területén nem lehetnek akadályok (pl. fák, épületek, vezetékek).
  • Biztonsági távolságok: Be kell tartani a vonatkozó biztonsági előírásokat (pl. távolság a vezetékektől, épületektől).
  • Szélviszonyok: A daru stabilitását a szél is befolyásolja, ezért figyelembe kell venni a helyi szélviszonyokat.
Mi a teendő, ha a bérelt toronydaru meghibásodik?

A bérelt toronydaru meghibásodása esetén a következőket kell tenni:

  1. Azonnal le kell állítani a darut, és áramtalanítani kell.
  2. Értesíteni kell a bérbeadót a hibáról.
  3. A bérbeadó általában küld egy szerelőt, aki megvizsgálja a darut, és elhárítja a hibát.
  4. A javítás idejére a bérbeadó – ha a szerződésben így állapodtak meg – biztosíthat csere darut.
  5. A meghibásodás okától és a bérleti szerződés feltételeitől függően a javítás költsége a bérbeadót vagy a bérlőt terheli.

Fontos, hogy a bérlő ne próbálja meg saját maga megjavítani a darut, mert ez balesetveszélyes, és a garancia elvesztéséhez vezethet.

Milyen képzettség szükséges a toronydaru kezeléséhez?

Toronydarut csak olyan személy kezelhet, aki rendelkezik a szükséges szakképesítéssel. Ez lehet:

  • OKJ-s targoncavezető (emelőgépkezelő) bizonyítvány, amely tartalmazza a toronydaru gépcsoportra vonatkozó jogosultságot.
  • Új típusú, gépkezelői jogosítvány, amelyen a toronydaru (4xxx-es) gépcsoport szerepel.

A képzés során a kezelők elsajátítják a daru biztonságos üzemeltetéséhez szükséges elméleti és gyakorlati ismereteket. Fontos, hogy a kezelő rendszeresen részt vegyen továbbképzéseken, és ismerje a vonatkozó munkavédelmi előírásokat.

Milyen előnyei vannak a toronydaru bérlésnek a vásárlással szemben?

A toronydaru bérlésnek számos előnye lehet a vásárlással szemben, különösen, ha a darura csak időszakosan van szükség:

  • Alacsonyabb kezdeti költségek: Nem kell nagy összeget befektetni a daru megvásárlásába.
  • Karbantartási költségek megtakarítása: A bérbeadó felel a daru karbantartásáért, javításáért.
  • Rugalmasság: A bérlés lehetővé teszi, hogy mindig az adott feladathoz leginkább megfelelő típusú és kapacitású darut használjuk.
  • Nincs tárolási probléma: A darut nem kell tárolni, amikor nincs rá szükség.
  • Korszerű géppark: A bérbeadók általában modern, jól karbantartott darukat kínálnak.
  • Kiszámítható költségek: A bérleti díj előre kalkulálható, nincsenek váratlan kiadások.

A bérlés különösen előnyös lehet kisebb cégeknek, vagy olyan vállalkozásoknak, amelyek nem rendszeresen használnak toronydarut.

Toronydarukat rendszeresen, vagy alkalmi jelleggel bérlő cégek

Cégprofil Indoklás (toronydaru szüksége)
Magasépítő cégek (társasházak, irodaházak) Több emeletes épületek építése során az anyagok (beton, acélszerkezet, zsaluanyagok, stb.) folyamatos, nagy magasságba történő emelése, mozgatása. A toronydaru a teljes építkezés alatt kulcsfontosságú eszköz.
Mélyépítő cégek (hídépítés, alagútépítés) Hídépítésnél a hídgerendák, pillérek elemeinek beemelése, alagútépítésnél a zsaluzatok, alagútfúró pajzs elemeinek mozgatása.
Ipari csarnoképítő cégek Nagy belmagasságú csarnokok acélszerkezetének, tetőszerkezetének elemeinek emelése, szerelése.
Erőműépítő cégek Erőművek (hagyományos, megújuló) építése, karbantartása során nagyméretű, nehéz berendezések (kazánok, turbinák, generátorok) emelése, mozgatása.
Olaj- és gázipari kivitelezők Finomítók, csővezetékek építése, karbantartása során nagyméretű berendezések, csövek emelése, mozgatása.
Szélerőmű-építő cégek Szélerőművek tornyainak, lapátjainak összeszerelése, telepítése. A toronydaru speciális, nagy magasságba emelő típusa szükséges.
Víztoronyépítő cégek Víztornyok építése, felújítása során a szerkezeti elemek, tartályok emelése.
Silóépítő cégek Silók (mezőgazdasági, ipari) építése során a szerkezeti elemek emelése.
Előregyártott betonelem-gyártók A gyártósorról a kész betonelemek (falpanelek, födémpanelek, lépcsőelemek) lerakodása, tárolása, majd a szállítójárműre felrakodása. Az elemek nagy épületek esetén helyszíni beemelése az épületbe, ahol a toronydaru használata indokolt.
Acélszerkezet-gyártók és szerelők Az acélszerkezetek gyártása során az elemek mozgatása, a kész szerkezetek magas épületek, csarnokok esetén helyszíni összeszerelése, emelése.
Hídépítő cégek Hídgerendák, hídpálya elemek, pillérek elemeinek beemelése, szerelése.
Alagútépítő cégek Alagútfúró pajzs elemeinek, zsaluzatok, egyéb anyagok mozgatása az alagútban és a felszínen.
Nagyberuházások generálkivitelezői Nagyobb építési projektek (pl. stadionok, bevásárlóközpontok, repülőterek) teljes körű lebonyolítása, ahol a toronydaru a komplex anyagmozgatási feladatok elengedhetetlen része.
Speciális magasépítési cégek Különleges, nagy magasságú építmények (pl. templomtornyok, kilátók) építése, felújítása.
Bontó cégek (magas épületek) Magas épületek, szerkezetek (pl. kémények helyett ipari létesítmények, silók) bontása során a bontott anyagok leemelése, a bontási munkálatok biztosítása olyan esetekben, ahol a toronydaru használata gazdaságosabb vagy biztonságosabb, mint más bontási technikák.
Hajógyárak Hajótestek, hajóalkatrészek, nagyméretű berendezések emelése, mozgatása a hajógyár területén és a hajó építése során.
Repülőgép-karbantartó hangárok Nagyméretű repülőgép-alkatrészek (pl. hajtóművek) emelése, mozgatása a karbantartási munkák során.
Konténerterminálok Konténerek emelése, rakodása, mozgatása a terminál területén (bár erre speciális konténerdaru is létezik, bizonyos esetekben toronydaru is használható nagyon nagy területű terminálok esetén, ahol a konténerek magasba emelése is szükséges).
Vasútépítő cégek Vasúti pályák, felüljárók építése, felújítása során nagyméretű elemek (pl. vasúti sínek, hídelemek) emelése, mozgatása.
Távközlési cégek (adótornyok) Adótornyok, antennák telepítése, karbantartása során a szerkezeti elemek, berendezések emelése.
Daru kölcsönző cégek Saját daruparkjuk mozgatása, karbantartása, telephelyükön belüli anyagmozgatás.
Nehézgép-kereskedők Nagyméretű, nehéz gépek (pl. építőipari gépek, ipari berendezések) bemutatása, ki- és berakodása, mozgatása a telephelyen.
Építőanyag-kereskedések (nagy volumenű) Nagy mennyiségű, nehéz építőanyag (pl. acélgerendák, betonelemek) ki- és berakodása, tárolása, a vásárlók kiszolgálása.
Betonüzemek A betongyártáshoz szükséges alapanyagok (cement, sóder, adalékanyagok) silókba emelése, a kész betonelemek mozgatása.
Prefabrikált házakat építő cégek A kész panelek, falelemek magasabb épületek esetén helyszíni összeszerelése, emelése.
Liftgyártó és -szerelő cégek Liftek, liftaknák elemeinek beemelése, szerelése magas épületekben.
Klíma- és légtechnikai berendezéseket szerelő cégek Nagyméretű klímaberendezések, légtechnikai egységek tetőre, magasba emelése, szerelése olyan épületeken, ahol a toronydaru használata indokolt.
Üveggyártó és -feldolgozó cégek Nagyméretű üvegtáblák, üvegszerkezetek mozgatása, emelése, beépítése magas épületek esetén.
Műemlékvédelmi felújításokat végző cégek Műemlék épületek, szobrok felújítása, restaurálása során anyagok, elemek emelése, mozgatása nagy magasságok esetén.
Katonai szervezetek (ideiglenes építmények) Ideiglenes katonai létesítmények (pl. parancsnoki központok, raktárak) építése, telepítése, bontása nagy területen, magas építmények esetén.
Kutatási intézmények (speciális berendezések) Nagyméretű, speciális kutatási berendezések (pl. teleszkópok, antennák) telepítése, karbantartása nagy magasságok esetén.
Ingatlanberuházó és -fejlesztő cégek (lakóparkok, irodaházak, kereskedelmi létesítmények) Nagyobb, több épületből álló, vagy magas épületeket magukban foglaló projektek (lakóparkok, irodaházak, bevásárlóközpontok) esetén a kivitelezés koordinálása, ahol a toronydaruk biztosítása és hatékony kihasználása kulcsfontosságú a projekt sikeréhez. A beruházó/fejlesztő cég gyakran közvetlenül szerződik a daru bérbeadójával.

 

Bérelhető hirdetési felület

Árajánlatkérés és érdeklődés: tothgergely@mechepit.com

Pontszám