Emelőgép ügyintéző tanfolyam

Emelőgép ügyintéző tanfolyam és képzés

Az emelőgép ügyintéző tanfolyam és képesítés piaci szerepe abban rejlik, hogy hidat képez a vállalat vezetése, a gépkezelők és a külső felülvizsgáló szakemberek (emelőgép szakértők) között, biztosítva, hogy a jogszabályi előírások és a gyakorlati üzemeltetés összhangban legyenek.

Emelőgép ügyintéző tanfolyam és képzés
Emelőgép ügyintéző tanfolyam és képzés

Az emelőgép ügyintéző egy speciális, jogszabály által meghatározott felelősségi körrel rendelkező szakember, aki az emelőgépeket üzemeltető vállalatoknál a biztonságos és szabályszerű működés adminisztratív és koordinációs feladatait látja el. A pozíció létrehozását és a kapcsolódó felelősségi köröket alapvetően a 47/1999. (VIII. 4.) GM rendelet, azaz az Emelőgép Biztonsági Szabályzat (EBSZ) írja elő, amely meghatározza, hogy a biztonságos üzemeltetés érdekében az üzemeltetőnek meg kell bízni egy olyan, megfelelő szakképesítéssel rendelkező személyt, aki ellátja a gépekkel kapcsolatos adminisztratív és ellenőrzési feladatokat. Ennek értelmében az emelőgép-ügyintéző tanfolyam sikeres elvégzését követően a szakember:

  • Végezhet önálló gazdasági tevékenységet (pl. kiszervezett ügyintézői szolgáltatás, megfelelőségi auditok, dokumentációs rendszerek kialakítása), mint vállalkozó és céget is alapíthat (pl. specializáció egy adott gépcsoportra, mint targoncák, daruk, mozgó munkaállványok, vagy akár csak emelőhátfalak felülvizsgálata).
  • Dolgozhat vállalatoknál főállásban (pl. a teljeskörű dokumentációkezelés, a vizsgálatok és karbantartások ütemezése, a hatósági kapcsolattartás ellátására, főleg nagy gépflottával rendelkező gyártó- vagy logisztikai cégeknél), vagy akár mellékállásban végezheti az időszakos feladatokat (pl. specializálódva a teherfelvevő eszközök időszakos vizsgálatára, kisebb gépek szerkezeti vizsgálatainak elvégzésére, vagy éves dokumentációs auditokra).
  • Elhivatottsága szerint bármely meglévő szakmáját magasabb szintre emelheti (pl. a meglévő munkakör kiegészítéseként, mint munkavédelmi vezető, karbantartási vezető, építésvezető, logisztikai menedzser, flottakezelő).

Emelőgép ügyintézőket képző iskolák és tanfolyam országosan

Iskolák és képzőszervek, melyek személyesen, vagy online és távoktatásban is nyújtanak emelőgép ügyintéző oktatásokat.

Alább kattintson az iskola nevére, amely a kapcsolati részhez navigál.

Képző neve Központ(ok) Oktatási körzet
Kapos Bróer Kft. Kaposvár Bács-Kiskun, Baranya, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Pest, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém, Zala megye + Online.
Tanfolyamok lefedettsége városok és települések szerint

Budapest, Debrecen, Szeged, Miskolc, Pécs, Győr, Nyíregyháza, Kecskemét, Székesfehérvár, Szombathely, Szolnok, Érd, Tatabánya, Sopron, Kaposvár, Veszprém, Békéscsaba, Zalaegerszeg, Eger, Nagykanizsa, Dunaújváros, Hódmezővásárhely, Dunakeszi, Cegléd, Baja, Szigetszentmiklós, Ózd, Vác, Salgótarján, Gödöllő, Szekszárd, Esztergom, Siófok, Pápa, Gyöngyös, Hajdúböszörmény, Kiskunfélegyháza, Orosháza, Ajka, Mosonmagyaróvár, Kiskunhalas, Gyula, Kazincbarcika, Makó, Szentes, Jászberény, Tata, Szentendre, Paks, Mohács, Keszthely + kiszervezett helyszínek igény szerint.

*** A képzők elérhetőségei alább olvashatóak ***

1, Kapos Bróker Kft. (Összes megye)

Tanfolyam

Emelőgépkezelő tanfolyam online és távoktatással is országosan!

A 2001 óta felnőttképzéssel foglalkozó Kapos Bróker Kft. emelőgép-ügyintéző szakképesítéshez szükséges képzéseket biztosít egyének és vállalatok számára, amely az ország egész területéről elérhető távoktatásos és személyes formában is. A képzés sikeres elvégzése felkészíti a résztvevőket az emelőgépek állapotának felmérésére, kapcsolási rajzok értelmezésére, a dokumentációs feladatok ellátására, valamint egyszerű gépészeti számítások elvégzésére. Árak: 120.000 Ft 140.000 Ft + Áfa.

Információk:

Telefonszám: 06-70-452-4848

Email cím: info@tanfolyam.hu

  Helyszínek: Baja, Békéscsaba, Budapest, Debrecen, Dunaújváros, Eger, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Keszthely, Kisvárda, Miskolc, Nagykanizsa, Nyíregyháza, Paks, Pécs, Salgótarján, Siófok, Sopron, Szeged, Székesfehérvár, Szekszárd, Szolnok, Szombathely, Tatabánya, Veszprém, Zalaegerszeg.Kapos tanfolyam logo

 

Az emelőgép ügyintéző tanfolyam részvételi feltételei: Érettségi végzettség + Egészségügyi alkalmasság. Fontos, hogy szakmai előképzettség nem elvárás, a tanfolyam minden szükséges tudást átad.

Emelőgép ügyintéző tanfolyam ára

Az emelőgép-ügyintéző tanfolyam ára jellemzően 80.000 és 150.000 forint + ÁFA között mozog. Az árat befolyásolhatja a képző intézmény ügyvitele, így a képzés formája (online, vagy személyes), valamint az esetleges csoportos, céges kedvezmények és a részletfizetési lehetőségek is.

Emelőgép-ügyintézői képesítés szintjei

Az emelőgép-ügyintézői képesítés az Európai Képesítési Keretrendszer (EKKR), a Magyar Képesítési Keretrendszer (MKKR) és a Digitális Kompetencia Keretrendszer szerint is a 4-es szinten helyezkedik el. Ez a szint középfokú szakképesítésnek felel meg, amely elméleti és gyakorlati ismereteket egyaránt magában foglal.

Az emelőgép ügyéntéző tanfolyam célja, hogy a résztvevők elsajátítsák az emelőgépek biztonságos üzemeltetéséhez szükséges átfogó ismereteket és készségeket. A képzés teljes óraszáma fix, 160 óra, amely elméleti és gyakorlati oktatást egyaránt magában foglal. A képzés során a leendő ügyintézők a következő területeken szereznek jártasságot (A képzési program pontos felépítése (az elméleti és gyakorlati órák aránya, a modulok tartalma) a képző intézménytől függ.)

  • Műszaki ismeretek: Emelőgépek felépítése, működése, gépészeti, hidraulikus és villamos rendszerei.
  • Biztonságtechnika: Veszélyforrások felismerése, kockázatértékelés, biztonsági berendezések.
  • Jogszabály- és szabványismeret: A releváns törvények és szabványok naprakész ismerete.
  • Vizsgálati módszerek: Időszakos és soron kívüli vizsgálatok elvégzése és dokumentálása.
  • Dokumentációkezelés: Emelőgépnapló, jegyzőkönyvek, karbantartási dokumentációk vezetése.
  • Kommunikáció: Kapcsolattartás a kezelőkkel, karbantartókkal és hatóságokkal.
  • Informatikai ismeretek: Szövegszerkesztés, táblázatkezelés a dokumentációhoz és nyilvántartásokhoz.

Bővebben az emelőgép ügyintéző vizsgáról

Emelőgép ügyintéző tanfolyam vizsga feladatok
Emelőgép ügyintéző tanfolyam vizsga feladatok

Az írásbeli vizsga

Az írásbeli vizsga az emelőgépek biztonságos üzemeltetésével kapcsolatos elméleti ismereteket méri fel, meghatározott témakörökből, feleletválasztós kérdésekkel, 90 perces időtartammal, és a teljes vizsga 60%-át teszi ki; a sikeres vizsgához a megszerezhető pontszám legalább 60%-át el kell érni. Az írásbeli vizsga célja, hogy felmérje a vizsgázó elméleti ismereteit az emelőgépek biztonságos üzemeltetésével kapcsolatban.

  • Témakörök: A vizsga kérdései a következő jogszabályok és szabványok ismeretét ölelik fel: (Lásd a korábbi felsorolást.)
  • Kérdéstípus: A kérdések feleletválasztósak: a vizsgázónak több megadott válasz közül kell kiválasztania a helyeset (vagy helyeseket).
  • Időtartam: A vizsgára 90 perc áll rendelkezésre.
  • Arány: Az írásbeli vizsga a teljes képesítő vizsga 60%-át teszi ki.
  • Értékelés: Minden helyes válasz 1 pontot ér.
  • Sikeres vizsga: A vizsga akkor sikeres, ha a vizsgázó a megszerezhető összes pontszám legalább 60%-át eléri.

A projektfeladat

Emelőgép ügyintéző tanfolyam, vizsga és dokumentáció vezetés
Emelőgép ügyintéző tanfolyam, vizsga és dokumentáció vezetés

A projektfeladat során a vizsgázónak gyakorlati feladatokat (fővizsgálat, függesztékvizsgálat) kell elvégeznie egy meghatározott emelőgépen és teherfelvevő eszközökön, 120 perc alatt; az értékelés több szempont alapján történik, és a sikeres teljesítéshez a megszerezhető pontszám legalább 50%-át el kell érni. A projektfeladat célja, hogy a vizsgázó gyakorlati tudásáról adjon számot. A feladat két részből áll:

  • Fővizsgálat: Egy legfeljebb 1 tonna teherbírású és legfeljebb 1,5 méter emelési magasságú, vezetőkosaras emelőgépen kell teljes körű fővizsgálatot végezni. A vizsgálatot szemrevételezéssel, tapintással, mérőeszközökkel és mérőműszerekkel kell elvégezni, a vonatkozó szabvány (pl. MSZ 9721) előírásai szerint. A fővizsgálat során a következőket kell bemutatni:
    • Üresjárati vizsgálat: Az emelőgép működésének ellenőrzése teher nélkül.
    • Üzemi terheléses vizsgálat: Az emelőgép működésének ellenőrzése névleges teherrel.
    • Működőképességi vizsgálat: Az emelőgép összes funkciójának (emelés, süllyesztés, haladás, kormányzás, stb.) ellenőrzése.
    • Túlterhelés elleni védelmi vizsgálat: A túlterhelés-védelem működésének ellenőrzése.
    • Dokumentáció: A vizsgálat eredményeit részletes jegyzőkönyvben kell rögzíteni, a szabvány által előírt tartalmi követelményeknek megfelelően.
  • Teherfelvevő eszközök vizsgálata: Három különböző anyagból készült teherfelvevő eszköz (pl. kötél, lánc, heveder) időszakos vizsgálatát kell elvégezni. A vizsgázónak önállóan kell meghatároznia a vizsgálathoz szükséges üzemeltetői információkat (pl. teherbírás, gyártási év, azonosító adatok).
  • Időtartam: A projektfeladatra 120 perc áll rendelkezésre.
  • Arány: A projektfeladat a teljes képesítő vizsga 40%-át teszi ki.
  • Értékelés: A projektfeladatot egy független emelőgép-szakértő értékeli, összehasonlítva a vizsgázó által készített jegyzőkönyvet a saját, az MSZ 9721 szabványsorozat alapján elvégzett vizsgálatának eredményeivel. Egy egyezés 1 pontot ér. Ezen kívül a következő szempontokat is figyelembe veszik, súlyozottan:
    • Szabványhasználat: 20%
    • Műszaki előírások helyes értékelése: 20%
    • Biztonsági és munkavédelmi szabályok helyes értékelése: 20%
    • Gépkönyvben előírtak figyelembevétele: 10%
    • Mérőeszköz és mérőműszer használata: 10%
    • Az elkészített dokumentáció minősége: 20%
  • Sikeres vizsga: A projektfeladat akkor sikeres, ha a vizsgázó a megszerezhető összes pontszám legalább 50%-át eléri.

Vizsgakörülmények az emelőgép-ügyintéző képzésben

Emelőgép ügyintéző oktatás és vizsga
Emelőgép ügyintéző oktatás és vizsga

A vizsga lebonyolításához meghatározott személyi és tárgyi feltételek, valamint segédeszközök szükségesek.

  • Személyi: Helyismerettel és kezelői jogosultsággal rendelkező személy, vizsgabizottság, és kiértékelő (Magyar Mérnöki Kamarai névjegyzékben bejegyzett Mb-SSz, vagy GD-36 szakértő).
  • Tárgyi: Különböző típusú és kialakítású emelőgépek (pl. vezetőüléses ellensúlyos targonca, láncos/köteles emelődob, gyalogkíséretű emelőtargonca, önjáró mozgó munkaállvány, földmunkagép emelőgép üzemmódban), egyágú köteles, láncos, műanyag függesztékek. Szabványok és használati utasítások a gépekhez/eszközökhöz.
  • Segédeszközök: Tolómérő, mérőszalag, szintező, mérőléc, lassulásmérő, stopperóra, folyadéknyomásmérő, a felsorolt emelőgépekhez/függesztékekhez tartozó szabványok és használati utasítások.

🏆

Megjelenési lehetőségek az oldalon

Árajánlatkérés és érdeklődés: tothgergely@mechepit.com

Pontszám